Başarı odaklılık ilkesini benimseyen Kurs Merkezlerimiz; deneyimli eğitim kadrosu, akademik takibi, rehberlik hizmetleri, zengin içerikli yayınları ve köklü geçmişi ile öğrencilerimizin ulusal sınavlarda başarı elde etmesini amaçlar.

Tam Öğrenme Modelini benimseyen merkezlerimizde; her sınıf düzeyinde aylık deneme sınavları ve ders kazanımlarını ölçen nitelikte performans değerlendirme sınavları yapılır. Sınav sonuçları ilgili zümrelerce değerlendirilir. Öğrencilerimizin varsa eksik kazanımları etüt programları ile tamamlanır. Ölçme değerlendirme hizmetlerine yönelik çalışmalar hem yazılı hem dijital ortamda takip edilir.

Seviye Kurs Merkezlerinde, Türkiye genelinde faaliyet gösteren eğitim kurumlarına yayıncılık hizmet veren Seviye Yayınları kullanılmaktadır. Bu durum öğrencilerimize, katıldıkları deneme sınavlarında Türkiye geneli başarılarını büyük örneklemde görme fırsatı vermektedir. Veli ve öğrencilerimiz www.seviyenibelirle.com adresinden, yapılan sınavların karnelerine ulaşabilmektedirler.

Öğrencilerimizin akademik başarılarının yükselmesindeki en önemli etken verimli çalışmalarıdır. Verimli çalışabilme ve plan yapabilme becerisi kazanabilmeleri için Seviye Eğitim Kurumlarına özgü Öğrenci Çalışma Rehberleri oluşturulmuştur. Bu rehberden faydalanarak, öğrencinin çalışma ve planlama alışkanlığı kazanmasına destek olunur.

Ölçme ve Değerlendirme kapsamında köklü deneyime sahip olan Seviye Kurs Merkezlerimizde; öğrencilerimizin bireysel takipleri Mentor Öğretmenleri tarafından yapılır. Mentor öğretmen öğrenciyi bir bütün olarak ele alır ve öğrenci için en iyi kariyer planının yapılmasına rehberlik eder.