Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

Seviye Eğitim Kurumlarını kurmaktaki hayalim, Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” kuşaklar yetiştirme anlayışından farklı değildir. Seviye Eğitim Kurumları ile bu hayalim gerçeğe dönüşmüştür.

1979 yılından itibaren eğitim alanında kazandığımız bilgi ve deneyimlerimizin doğrultusunda kurulan Seviye Eğitim Kurumlarının en büyük amacı; yurdunu ve ulusunu seven, yaratıcı ve eleştirel düşünen, hayatta karşılaşabileceği problemleri çözebilen, topluma ve çevreye duyarlı, disiplini ve başarıyı hayat tarzı hâline getiren öğrenciler yetiştirmektir.

Seviye markası altındaki tüm kurumlarımızda insan, toplum ve çevre yararına bir eğitimi amaçlıyor, öğrenci, veli ve eğitimciler arasında etkili işbirliğini önemsiyor; demokratik yollarla alınan kararların uygulanacağı bir eğitim kurumu yapısını gerçeğe dönüştürüyoruz.

Öğrencilerimizin akademik, sosyal, fiziksel gelişim düzeylerini esas alan bir eğitim modeli sunan okullarımızda, öğrencilerimizin her alanda başarısı için çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

Köklü bir geçmişe sahip olan Seviye markasının, Seviye Okulları adı ile ülke genelinde franchising çalışmalarını eğitim kalitemizden ödün vermeden yürütüyoruz.

Eğitim Kurumlarımızda okuyan çocuklarımızın çağdaş bir eğitim anlayışı ile dürüst, çalışkan, üst düzey düşünme becerileri kazanmış, donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak, karanlığa bir ışık yakacak sorumluluğu edinebilecekleri bir ortam hazırlamak en önemli çabamızdır.

Bu büyük ideali gerçekleştirmek, kurumumuzun varlık nedenidir.

Aklın ve bilimin ışığında, güzel günlerde birlikte olmak dileğiyle…